0
دیجیتال مارکتینگ

۱۲ آبان ۱۳۹۹ - دیجیتال مارکتینگ
 مشاوره اینستاگرام مارکتینگ دررشت|سوشال مدیا مارکتینگ رشت گیلان

 مشاوره اینستاگرام  دررشت| مشاورهسوشال مدیا در رشت گیلان

مشاوره اینستاگرام در رشت چیست و چه ارزشی در روند زندگی روزمره امروز دارد؟ شاید بهتر باشد که اول به تاریخچه سوشال مدیا بپزدازیم و بگوییم که چه شد سوشال مدیا پا به زندگی ما انسان ها گذاشت و اینگونه فرمانروای زندگی، امیال و برنامه ریزی های ما شد! شاید باورتان نشود که بیش از 6 دهه از تولد سوشال مدیاها میگذارد، اما آنچه برای ما مهم است شکل امروزی و مدرن سوشال مدیاست.

 

 

سوشال مدیا همان شبکه های اجتماعی (که به ایسنتاگرام مارکتینگ رشت  معروف )است که روزانه وقت زیادی از شما را به خود اختصاص میدهند. اینستاگرام، توئیتر، فیسبوک، یوتیوب، تیک تاک و چند شبکه اجتماعی مطرح و تاثیرگذار. اگر اهل دنیای مدرن باشید و یا حداقل تمایل به کسب اطلاعات روزانه داشته باشید، حداقل عضو یکی از این شبکه های اجتماعی هستید. در این صورت شما هم کاربر سوشال مدیا محسوب میگردید.

دنیای دیجیتال امروز، زندگی در دل سوشال مدیا را پدید آورده است، دیگر همه ما عادت کرده ایم که زوایایی از زندگی، افکار و شغل خود را در فضای اجتماعی به اشتراک بگذاریم و در این مسیر افراد موفق بسیاری را هم دیده ایم که توسط سوشال مدیا زندگی خود و اطرافیانشان را تغییر داده اند. تاثیر سوشال مدیا در زندگی امروز ما باورنکردنی و به شدت ملموس است.

بدیهی است که موجی از اهمیت بخشی به شبکه های اجتماعی یا سوشال مدیا در بین کسب و کارها به وجود آمده است. سوشال مدیا نقشی مهم در معرفی، برندسازی و تبلیغات کسب و کارها دارد و منبعی است برای کسب درآمد!  ما در آژانس دیجیتال مارکتینگ شهرآرا، تجربه های متعددی از سوشال مدیا و سوشال مارکتینگ با شما به اشتراک خواهیم گذاشت، با ماه همراه باشید.

سوشال مارکتینگ چیست؟ و چه اهمیتی برای کسب و کارها دارد؟

سوشال مارکتینگ یا همان "Social media marketing " به روش های متعدد بازاریابی به منظور شناخت و توسعه کسب و کار شما در فضای شبکه های اجتماعی گفته میشود. اینکه شما یک صفحه یا پیج اینستاگرامی داشته باشید سوشال مارکتینگ محسوب نمیگردد، اما اگر در این صفحه اقداماتی جهت افزایش فروش، معرفی محصولات و خدمات، اجرای پروموشن های تبلیغاتی، برگزاری کمپین و ... انجام دهید، شما در حال انجام سوشال مارکتینگ هستید.

شاید جالب باشد که بدانید بر اساس نظر روانشناسان سوشال مدیا در رشت بیش از آنکه یک فناوری محسوب گردد، بیشتر با علوم جامعه شناسی و روان‌شناسی گره خورده است و نمودی از ریشه های اخلاقی و باورهای عمیق جامعه دارد. بر این اساس اگر بخواهیم معنای صحیحی از سوشال مارکتینگ ارائه دهیم وبگوئیم "Social media marketing چیست" ، می‌توانیم بگوویم که:  بازاریابی مبتنی بر نیاز جامعه امروز است.

حالا شاید سوالی پیش بیاید مبنی بر اینکه سوشال نتورک یا سوشیال نتورک چیست؟ سوشال نتورک همان شبکه اجتماعی است. مثلا اینستاگرام، فیس بوک، لینک دین، توئیتر، تیک تاک و ... همه این موارد و ده ها مورد مشابه سوشال نتورک هستند که ما در ایران به آنها شبکه اجتماعی میگوییم.

منظور از “سوشال نتورک” محدوده ی وسیعی از سرویس ها و شیوه های انتشار سریع اطلاعات است . سرویس های سوشیال نتورک معمولا در فضاهای اجتماعی مبتنی بر اینترنت و موبایل مطرح هستند که به منظور تسهیل ارتباطات ، همکاری ها و اشتراک اطلاعات از طریق شبکه به کار می روند.

مزایای سوشال مدیا مارکتینگ بر کسب و کارهای امروز

مزایا و معایب سوشال مدیا کم نیست، اگر بخواهیم هر چقدر از مضرات سوشال مدیا بگوییم به همان اندازه و شاید بیشتر هم میتوانیم از مزایای آن بگوییم. اگر چند مزیت مهم و کلی سوشال مدیا مارکتینگ را در کنار هم بیاوریم به موارد زیر خواهیم رسید:

  • شناخت کامل مشتریان: شما به منبع مهمی از مشتریان دسترسی دارید و آن هم پروفایل کاربریشان و اظهار نظراتشان درباره محصول، خدمات و یا برند شماست. مجموعه اطلاعات منجر به شناختی قوی از مشتریان میگردد و نقش مهم و موثری در طرح ریزی سیاست های جدید و رشد یک مجموعه دارد.
  •  تبلیغات هدفمند با نتایج فوری: خوبی سوشال مدیا در این است که تاثیر خود را همان لحظه نشان میدهد و واحد اندازه گیری مشخصی دارد. اگر قصد برگزاری کمپین تبلیغاتی در سوشال مدیا را دارید کافیست که برنامه ای هدفمند و منظم را با مخاطبین صفحه خود به اشتراک بگذارید. از خوبی های دیگر سوشال مدیا مارکتینگ این است که اجباری به داشتن صفحه قدرتمند متعلق به خودتان وحود ندارد و شما میتوانید از صفحات پرمخاطب دیگران برای سوشال مارکتینگ برند خود استفاده کنید و در تبلیغات در سوشال مدیا را تجربه کنید. تبلیغات در سوشال مدیا این روزها بسیار مرسوم و مورد قبول مخاطبین است.
  • افزایش فروش: سوشال مدیا تبدیل به فروشگاه آنلاینی غیررسمی شده است، افراد و برندهای زیادی هستند که بخش مهمی از فروش خود را در سوشال مدیا انجام میدهند و در واقع شعبه ای مهم و آنلاین در سوشال مدیا برای خود رقم زده اند. شما هم میتوانید خیلی سریع و با رعایت اصول مارکتینگ و استراتژی سوشال مدیا، کسب درآمد از سوشال مدیا را تجربه کنید.
  • شناخت و زیر نظر گرفتن راحت رقبا: در سوشال مدیا رقبا از چشم شما پنهان نمیمانند، استراتژی سوشال مدیای آنها کاملا قابل مشاهده است و با استفاده از یک مشاور سوشال مدیا به راحتی میتوانید از اهداف و مسیر اجرایی آنها مطلع گردید. در این صورت رقابت ساده تر میگردد و گاهی با آموزش و الهام بخشی از جانب رقبا همراه است.
  • سوشال مدیا در رشت ابزاری برای ارتباط: از هرچه بگوییم، نمیتواند نقش مهم ارتباط در سوشال مدیا را کمرنگ کند. در حال حاضر سوشال مدیا راحت ترین راه ارتباطی با دنیای بیرون است. در سوشال مارکتینگ مهم ترین هدف همیشه ایجاد ارتباط صمیمی برند و مخاطب است.

آیا آموختن دوره آموزشی سوشال مدیا برای همه کسب و کارها واجب است؟

سوشال مدیا با آنکه ابزاری در دسترس است که همه افراد توانایی استفاده از آن را دارند، اما همانند همه ابزارهای بازاریابی علم و دانش مختص به خود را دارد. در واقع اگر میخواهید از سوشال مدیا در جهت ارتقا کسب و کار و توسعه برندتان استفاده کنید باید چیزی بیش از کاربری ساده بلد باشید.

آنچه که عموم مردم از سوشال مدیا میدانند نوعی کاربری ساده است. اینکه چگونه پست و استوری بگذارید، چه متنی بنویسید و چگونه به کامنت ها پاسخ دهید امری است که همه میدانند . اما اینکه چطور با تولید محتوا نقشی اساسی در رشد کسب و کارتان ایفا کنید بحثی کاملا تخصصی است. از این لحاظ گذراندن دوره آموزشی سوشال مدیا برای همه مدیران کسب و کار یا مدیران واحد بازاریابی بسیار اساسی و در اولویت است. فرقی ندارد که قصد واسپاری فرآیند سوشال مدیای برندتان را دارید یا قرار است خودتان مدیریت سوشال مدیا را بر عهده بگیرید. در هر صورت علم تدوین استراتژی سوشال مدیا مارکتینگ و یا قدرت تحلیل سوشال مدیا مارکتینگ چیزی است که باید آموخته شود.

آژانس دیجیتال مارکتینگ شهرآرا سالهاست که در جهت ارتقا دانش و آموزش سوشال مدیا مارکتینگ مدیران کسب و کارها تلاش میکند و در این زمینه دوره آموزشی سوشال مدیا به صورت خصوصی و عمومی برگزار میکند. جهت اطلاعات بیشتر میتوانید با واحد دوره آموزش شبکه های اجتماعی تماس بگیرید و از شیوه و چگونگی شرکت در دوره ها یا مشاوره سوشال مدیا باخبر گردید.

قرارداد سوشال مدیا چه زمانی باید بسته شود و آیا اهمیت دارد؟

مدیریت سوشال مدیا دغدغه بسیاری از مدیران کسب و کارهاست. از آنجا که سوشال مارکتینگ نقش مهمی در آینده دیجیتال برندها ایفا میکند، هر مدیری تمایل دارد که این بخش مهم از کسب و کارش را به بهترین نحو انجام دهد. اما دوراهی واسپاری سوشال نتورک یا انجام توسط نیروهای خودی همیشه برای مدیران وجود دارد.

آژانس دیجیتال مارکتینگ شهرآرا در اینگونه مواقع پیشنهاد میکند که به یکی از دو شیوه زیر صفحه اجتماعی یا سوشیال نتورک خود را مدیریت کنید:

  1. عقد قرارداد سوشال مدیا و واسپاری مدیریت سوشال مدیا به تیمی متبحر در حوزه سوشال نتورک
  2. حضور در دوره آموزش سوشال مارکتینگ و دریافت آموزش و مشاوره سوشال مدیا برای مدیریت توسط نیروی درونی سازمان

دو حالت بالا بهترین شرایط برای رقابت در عرصه سوشال مدیا و ارائه یک استراتژی سوشال مدیا قوی میباشد. حقیقتا باید صادقانه بگوییم که اگر به دنبال این هستید تا خودتان با استفاده از خلاقیت و صرف زمان، بدون هیچ دانش و مشاوره ای از پس روند سوشال مارکتینگ برند خود بربیایید، این اتفاق یا امکان پذیر نیست ویا باید بسیار خوش شانس باشید که در جریان مسیری درست قرار بگیرید. اما دانش تدوین و تحلیل استراتژی سوشال مارکتینگ هیچوقت اشتباه نمیکند و روند موفقیت بر اساس اصول خواهد بود.

آژانس دیجیتال مارکتینگ شهرآرا با ارائه هر دو پکیج بالا میتواند همراه حرفه ای شما در مسیر سوشال مارکتینگ باشد.