0
اخبار

۰۶ شهریور ۱۳۹۶ - اخبار
نخستین همایش رسمی شهر خلاق خوراک شناسی یونسکو-رشت

نخستین همایش رسمی شهر خلاق خوراک شناسی یونسکو-رشت با همت گروه تخصصی شهرآرا، گروه مشاورین بهسا ، همکاری اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان و شهرداری رشت در سالن همایشهای مخابرات استان گیلان در تاریخ 8 مهر1395 برگزار شد.

 این همایش با اهداف معرفی آداب و رسوم غذایی استان گیلان و شهر رشت ، ثبت غذاهای محلی، ایجاد بستر جهت شبکه سازی و آشنایی فعالان حوزه خوراک استان برگزار شد.

 

میهمانان و سخنرانان همایش رسمی شهر خلاق خوراک شناسی

حضور مقامات و چهره های مهم استان چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی نقطه عطفی در برگزاری این همایش رسمی شهر خلاق خوراک شناسی بود. از میهمانان و سخنرانان ارزشمند این همایش میتوان به حضور غلامعلی جعفرزاده  و جبار کوچکی نژاد نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، سید عیسی مهدوی فرماندار رشت، سید امیرحسین علوی ، رضا موسوی روزان ، فرهاد شوقی و فاطمه شیرزاد عضو شورای شهر رشت، رضا علیزاده مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گیلان و سید محمدعلی ثابت‌قدم شهردار رشت میتوان نام برد.

در بخش سخنرانی تخصصی این همایش دکتر شهریار شفیعی مدیریت آکادمی برند ایران و مهندس وحید زارعی مدیر گروه مشاورین بهسا به بررسی اهمیت و لزوم برندینگ در رستوران داری پرداختند.

محبوب ترین رستوران استان گیلان در همایش رسمی شهر خلاق خوراک شناسی

همایش رسمی شهر خلاق خوراک شناسی یک جنبه مردمی و هیجان انگیز نیز به همراه داشت. آن هم برگزاری نظرسنجی و انتخاب محبوب ترین رستوران استان گیلان بوده است.

این نظر سنجی مردمی در وبسایت www.creativerasht.com برگزار شد و از تاریخ 14 شهریور لغایت 6 مهر به مدت 23 روز به طول انجامید .

نتایج این نظر سنجی به ترتیب رستورانهای ؛ رازقی ، محرم و شور کولی را به عنوان سه رستوران محبوب رشت معرفی کرد. بدین جهت تندیس "گمج طلایی" به  این سه رستوران تعلق گرفت.

همچنین از صاحبین 18 رستوران برتر استان به انتخاب مردم تقدیر به عمل آمد.

ثبت ملی 5 غذای گیلکی در همایش رسمی شهر خلاق خوراک شناسی

 

در بخش مهمی از همایش رسمی شهر خلاق خوراک شناسی برای اولین بار 5 غذای رسمی استان ثبت ملی شد و از شناسنامه های آن ها رونمایی به عمل آمد.

این رونمایی با حضور  مسئولین استانی و دکتر شفیعی انجام شد. شناسنامه ها شامل  عناوینی همچون نام غذا، شماره ثبت ملی ، منطقه غذایی ، ترکیبات و طعم ،طبع غذا و مخلفات بود که به دو زبان فارسی و انگلیسی بودند.

همچنین در پایان مراسم رونمایی، سرکار خانم مرضیه رهبر و آقای سعید رحیمی بعنوان سرآشپزهای شناخته شده استان گیلان،توضیحات جامعی پیرامون شناسنامه غذاهای نام برده به حضار ارائه نمودند.

 

همکاری های دیگر با شهر خلاق خوراکشناسی