0
اخبار

۲۲ تیر ۱۳۹۶ - اخبار
شهرآرا حامی نخستین رویداد بزرگ گیلان – تداکس

 

مجموعه تِد (TED)، یک سازمان غیرانتفاعی بسیار عظیم است که بصورت کنفرانسی سالانه در کانادا با حضور رهبران اندیشه و عمل در جهان صورت می پذیرد، که در کمتر از 18 دقیقه و یا حتی کمتر، سخنرانی زندگیشان را انجام می دهند.

از سخنرانان تد می‌توان به راجر ایبرت، شیرل سندبرگ، بیل گیتس، الیزابت گیلبرت، بنویت مندلبرایت، فیلیپ ستارک، استیون هاوکینگ و براین گرین اشاره کرد.

و اینک رویداد تداکس  برای نخستین بار در شهر رشت و در دانشگاه گیلان برگزار می گردد که آژانس تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ شهرآرا  از حامیان این اتفاق بزرگ می باشد.

تد اکس چیست؟

تداکس یک کنفرانس متفاوت با هدف گسترش ایده های خلاقانه است که توسط سازمان غیرانتفاعی تد ساخته شده است.

در تداکس دانشگاه گیلان همچون دیگر نقاط دنیا، سخنرانی‌های زنده و تاثیرگذار در موضوعات متفاوت، جوانه‌های تبادل نظر و روابط عمیق بین افراد را شکوفا می‌کند.  تداکس تجربه‌ی متفاوت و خلاقانه ای از یک رویداد را برای شما به ارمغان می‌آورد.

 

معرفی سخنرانان تداکس گیلان :

  • اعلا پیشرو

اعلا پیشرو، سرآشپز برجسه ایرانی که سال های زیادی را به واکاوی رویکرد های متفاوت نسبت به غذا و نوشیدنیصرف کرده است. او نگاه متفاوتش به ماهیت غذاهای محلی نقاط مختلف دنیا را ایده‌ای قابل کنکاش می‌پندارد.

تداکس گیلان- اعلا

  • سارا لوئی

سارا لوئی یک دختر ایرانی ماجراجوست. یک انسان خوش‌بین و عاشق زندگی. او به بیش از ۱۰ کشور دنیا سفر کرده، اما سفرهایش از سفرهای دیگر متفاوت است و هیجانی زیادتر از معمول دارد. سارا زندگیش را یک زندگی دو رویه میداند: یک روی آن شغل ثابت، زندگی شهری و یکجا نشینی. روی دیگرش سفر از جایی به جایی دیگر، عکاسی و نوشتن است.

تداکس گیلان - لویی

 

  • کاظم بایرام

کاظم بایرام خودش را پسر دریا میداند. او سال های زیادی از عمر خود را صرف نشان دادن ایران از دریچه دوربینش به دنیا کرده. کاظم را میتوان به تصویر کشاننده ی ناشناخته‌ها و کمتر دیده شده‌های ایران دانست.

تداکس گیلان - کاظم بایرام

  • سوگل خلخالیان

سوگل خلخالیان جهانگرد، مستند ساز و عکاس جوانی است که تا کنون توانسته نگاه خود را به بکرترین نقاط دنیا ببرد. او در سفرهایش به کویر لوت و قطب جنوب به تعریفی نو از زیبایی و نگاهی متفاوت نسبت به این دو منطقه دست یافت.

تداکس گیلان - سوگل

  • نسیم طواف زاده

نسیم طواف زاده، فعال محیط زیست، به قدرت مردم در حل مسائل اجتماعی باور دارد. او پروژه های محیط زیستی عظیمیرا در مقیاس ملی و محلی با باور به همین نیروی پنهان به سرانجام رسانده است.

تداکس- نسیم طواف زاده

 

  • میر مولا ثریا

میرمولا ثریا طراح فرش به فى البداهه گى تصوير و طرح تمايل دارد. از تكرار مكررات و آذين كليشه هاى سنتى كه وامدار فرهنگ ايستا است، پرهيز میکند. او بر اين باور است كه خيال را بايد ازاد كرد و آن زمان است كه بافته، به هر گونه كه باشد گستره و جولانگاهى خواهد بود براى تجلى انديشه هنرمند امروز.

تداکس- میر مولا

در تداکس دانشگاه گیلان، روی دیگر دنیا را ببینید.

  • زمان برگزاری همایش: 23 تیر
  • ساعت : 15 الی 21
  • مکان : تالار حکمت دانشگاه گیلان
  • 10 درصد تخفیف برای با کد تخفیف : shahrara

جهت ثبت نام در نخستین رویداد تداکس دانشگاه گیلان کلیک نمایید.