امروزه با توجه به نرخ رشد تعداد کاربران اینترنت و رقابت شدید در تجارت و فروش ، به جرأت میتوان گفت که داشتن یک وبسایت حرفه ای،جزء نیازهای اساسی شرکتها محسوب می گردد و یکی از بهترین و سریع ترین راه های معرفی خدمات و محصولات یک شرکت می باشد.با گسترش اینترنت و نفوذ آن در زندگی روزمره،افراد قبل از اینکه کالایی را خریداری کنند و یا از خدمات شرکتی بهره مند شوند، ابتدا آن را در اینترنت جستجو می کنند و با مقایسه و تحقیق بیشتر نسبت به خرید و یا سفارش آن اقدام می کنندوبسایت هر شرکت یک کاتالوگ آنلاین از خدمات و محصولات شرکت است که افراد میتوانند 24 ساعت از شبانه روز،به آنها دسترسی داشته باشند.

به همین دلیل، میتوان گفت، وبسایت هر مجموعه ،معرف وجهه کاری و اعتبار آن مجموعه می باشدوبسایت شما،هرچقدر کامل تر باشد و محتویات و اطلاعات با کیفیتی را متناسب با نوع خدمات شما ارائه کند،مورد بازدید افراد بیشتری واقع می گردد.البته باید به این نکته اشاره داشت که علاوه بر تناسب محتوا با موضوع سایت شما،استفاده از تکنیک ها و ترفند های روز و رعایت و اجرای آنها در سایت توسط متخصصین این امر،باعث حرفه ای شدن وبسایت شما می گردد.

بدین منظور،اینکه وبسایت شما تا چه میزان می تواند در رونق کسب و کار شما نقش داشته باشد،مستلزم طی نمودن پروسه و فرآیندی است که توسط تیمی تخصصی طراحی و هدایت شود.

انواع وب سایت های اینترنتی قابل طراحی و ساخت در شهرآرا

وب سایت های اینترنتی را می توان از جهات مختلف طبقه بندی کرد. از جنبه کارکرد کلی سایت می توان سایت ها را به دسته های : وب سایت های اطلاع رسانی ، وب سایت های تجارت الکترونیک ، وب سایت های فروشگاهی ، وب سایت های کاربردی ، وب سایت های تفریحی ، وب سایت های شبکه اجتماعی ، وب سایت های علمی و ... دسته بندی نمود ولی سایت ها را می توان از جنبه های فنی نیز طبقه بندی کرد ، مانند سایت های دینامیک ، سایت های استاتیک و ... ، همچنین یک سایت اینترنتی را می توان از لحاظ نسل نیز دسته بندی کرد ، مثلا سایت های وب یا وب 1 ، سایت های وب 2 و یا وب سایت های وب 3 ، البته سایت های اینترنتی ، از جوانب دیگری نیز قابل تقسیم بندی هستند ، اما کمتر به این دسته ها شناخته می شوند!

 

نمونه کار طراحی وبسایت در شرکت طراحی وبسایت شهرآرا

نمونه طراحی وبسایت در دپارتمان طراحی وبسایت آژانس دیجیتال مارکتینگ شهرآرا

بطور کل فرآیند طراحی وبسایت، شامل طی نمودن 8 مرحله میباشد.

1- تعیین هدف و استراتژی سایت در اولویت طراحی وبسایت

در آغاز باید هدف و نیاز مجموعه از طراحی سایت واضح و مشخص باشد.اینکه این وبسایت،طی برنامه ریزی بلند مدت از کجا به کجا وباید چه مسیری را طی نماید.

به دلیل افزایش رقابت در اینترنت،بعد از مشخص نمودن هدف از طراحی سایت می بایست استراتژی نیز تعیین گردد.در اینجا استراتژی به مفهوم هدف نیست بلکه اقدامات و برنامه هایی برای نیل به اهداف از قبل تعیین شده، می باشد. در نخستین قدم شرکتی که طراحی سایت شما را عهده دار خواهد شد می بایست استراتژی خود را به شما ارائه کند.

2- آنالیز ساختار وبسایت(UX) دومین عامل مهم طراحی وبسایت

UX یا User Experience به معنای تجربه کاربر است که شامل رفتارها، احساسات و نگرش های کاربر درباره تجربه استفاده از یک محصول نرم افزاری است که می تواند در نهایت جنبه های مختلفی مانند سودمندی، کاربرد آسان و کارایی را در ذهن کاربر به صورت یک خاطره تداعی کند.

طراحان UX با مطالعه و ارزیابی درباره اینکه کاربران چه احساسی در مورد یک سیستم دارند و کار با کدام موارد برایشان راحت تر است و همچنین درباره ارزشمندی سیستم و کارایی آن می پردازند. این طراحان همچنین باید به زیر سیستم ها و پردازش های مربوط به آنها نیز توجه داشته باشند.

3- طراحی گرافیکی وبسایت(UI) تضمین کننده زیبایی و کاربرپسندی در طراحی وبسایت

UI یا User Interface به معنای طراحی بر مبنای رابط کاربری است.طراحان UI بر روی ارائه محصول کار می کند و همچنین وظیفه یکپارچگی طراحی ، رنگ سایت و نوع چیدمان آیتم ها را بر عهده دارند.UI و UX به نوعی مکمل یکدیگرند و باید در زمان طراحی UI،اصول و قواعد UX رعایت شود و اگر هردوی آنها به موازات هم و توسط گروه مشخصی انجام گیرد،منجر به نتایج بهتری می گردد.

4- محتوا سازی یا تولید محتوای مناسب در مرحله طراحی وبسایت

یکی از مهمترین مراحل طراحی وبسایت،تولید محتوا و متون متناسب با موضوع فعالیت سایت می باشد.همیشه محتوای جذاب و کاربرپسند،باعث بالا رفتن رتبه وبسایت در موتورهای جستجو می گردد.تولید محتوای یک وبسایت می تواند یک تصویر،صدا،مقاله،انمیشین،تور مجازی،تیزر ویدیوئی و حتی یک متن باشد.

5- سئو و بهینه سازی وبسایت

یکی از مهمترین مراحل در طراحی وبسایت،بحث Seo یا بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو می باشد. بهینه سازی سایت و یا سئو به فرآیندی است که با استفاده از ترکیب تکنیکهای برنامه نویسی، محتوای سایت و عوامل خارجی تاثیر گذار در رنکینگ گوگل و استفاده از علم سئو باعث افزایش ترافیک و بازدید سایت شما خواهند شد.

6- پیاده سازی و اجرای وبسایت

در پیاده سازی و برنامه نویسی وب سایت قابلیت بروز رسانی و تغییر سایت بر اساس نیازهای شما حائز اهمیت می باشد.

در این مرحله تمامی قسمتهای سایت اعم از صفحات مختلف سایت، فرم ها، ماژول های مورد نیاز و... با توجه به واسط گرافیکی طراحی شده در مرحله قبل به طور جداگانه برنامه نویسی و در سایت پیاده سازی میشود. در این قسمت باید کد نویسی کاملاً بهینه صورت پذیرد مواردی مانند صحیح بودن کد های HTML/CSS و مطابقت آنها با استانداردهای جهانی ، رعایت بهینگی و سلامت کدهای سمت سرور و ... رعایت گردد.

7- تست و بهبود وبسایت

در این مرحله طراح سایت آخرین جزئیات را انجام و عملکرد وب سایت را تست می کند . کدهای HTML وCSS و همچنین صحیح عمل کردن فرم ها، سازگاری سایت با مرورگرهای مختلف و ... مورد بررسی قرار می‌گیرد تا زمانی که سایت به مشتری تحویل داده میشود عملکرد آن بدون خطا باشد.

زمانیکه طرح نهایی وب سایت آماده شد زمان آپلود فایل های سایت به وب سرور مورد نظر است که در این حالت اکثر طراحان ثبت دامنه و انتخاب هاست مناسب را انجام می دهند. با قرار گرفتن وب سایت بروی سرور،سایت به طور کامل راه اندازی شده و برای عموم قابل مشاهده است و سایت به مشتری تحویل داده می شود.

8- پشتیبانی وب سایت آخرین مرحله طراحی وبسایت

در نهایت،یکی از مهمترین موارد وب سایت ها به روز رسانی مطالب و قسمت های وب سایت می باشد. علاوه بر این موضوع پشتیبانی تا مدتی معلوم به عهده سازنده سایت بوده و موظف به رفع ایرادات سایت و خطاهای آن میباشد.

از دیدگاه متخصصین شهرآرا،امنیت بالای سایت،کاربرپسند بودن،طراحی زیبا،نمایش سریع اطلاعات برای کاربر،سرعت بالا ، طراحی رسپانسیو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو از اولویتهای مهم در طراحی یک وبسایت حرفه ای می باشد

تیم تخصصی شهرآرا، بعنوان مشاور و مجری طرح های مبتنی بر وب و برنامه نویسی حرفه ای، با نیاز سنجی و مطابق با خواسته مشتریان،به ارائه تخصصی ترین راهکارهای وب می پردازد. تیم ما با علم به واکنش گرایی سایت(Responsive)، بکارگیری جدیدترین الگوریتم های پیشرفته سئو و طراحی خلاقانه سایت می تواند ،محصولات و خدمات شرکت شما را به صورت کاملا حرفه ای معرفی نموده و منجر به سودآوری و افزایش فروش مجموعه شما گردد.

پروژه های استراتژی کسب و کار