مشاوره ی دیجیتال مارکتینگ در گیلان رشت

طی سال‌های اخیر به دلایل مختلف از جمله جهت صرفه جویی در زمان، کاهش هزینه‌های خرید، وجود تنوع، تغییر سبک زندگی و... افراد برای خرید و تهیه ی وسایل و دریافت خدمات مورد نیاز خود، از وسایل ساده و بدیهی گرفته تا نیازهای  تجملاتی، تمایل زیادی به استفاده از فضای مجازی پیدا کرده اند. بنابراین با این شرایط، بازارهای سنتی قدرت گذشته را ندارند و شرکت‌ها و کسب و کارها برای شناخته شدن و کسب موفقیت بایستی به این موج به وجود آمده  بپیوندند. در این بین هر شرکت و کسب و کاری اهداف خاص و متفاوتی را سرلوحه کار خود  قرار می‌دهد؛ اما بدون شک اکثراً در تلاش اند تا از طریق دستیابی به مشتریان و ترغیب آن‌ها به خرید، به رشد و پیشرفت مورد نظرشان برسند. برای تحقق این هدف چاره‌ای جز این نیست که از مزایای ارزشمند استراتژی‌ها و تکنولوژی‌های نوین بازاریابی بهره ببرید. با توجه به افزایش روزافزون محبوبیت فضای مجازی در میان جوانان و حتی بزرگسالان، روش‌های تبلیغاتی اینترنتی و شیوه‌های دیجیتال مارکتینگ گیلان را بایستی در اولویت قرار داد.

از طرفی دیگر به علت اینکه همه افراد به اهمیت فضای مجازی پی برده اند و هر یک به نحوی در این حوزه به دنبال یافتن راهی مناسب برای تثبیت جایگاه خود در میان مشتریان و حذف رقبای خود هستند، بیشتر از این نمی‌توان با شیوه‌های قدیمی کسب و کار و تبلیغات به مسیر خود ادامه داد و استقامت در برابر این موج قطعاً محکوم به شکست خواهد بود. همه این مسائل باعث شده که همه مشاغل به بازاریابی دیجیتال نیاز داشته باشند. از طرفی دیگر دیجیتال مارکتینگ هزینه تبلیغاتی کمتری را نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی بر تبلیغ کنندگان تحمیل می‌کند. اگر شما هم می خواهید با صرف هزینه‌ای نه چندان زیاد به تمام اهدافتان برسید، دیجیتال مارکتینگ یکی از بهترین و تضمینی‌ترین روش هایی است که می‌توانید به آن اعتماد کنید. با همه این تعریف‌ها وقت آن شده تا اطلاعات بیشتری در مورد دیجیتال مارکتینگ کسب کنید.

دیجیتال مارکتینگ چیست و چرا دیجیتال مارکتینگ تا این حد اهمیت دارد؟

تعریف بازاریابی دیجیتال رشت یا  همان دیجیتال مارکتینگ شامل تمامی تلاش هایی می‌شود که در حوزه بازاریابی به وسیله وسایل الکترونیکی و اینترنت انجام می گیرد؛ بنابراین دیجیتال مارکتینگ به هر نوع تبلیغاتی گفته می‌شود که از طریق کانال‌های دیجیتالی نظیر موتورهای جستجو، وب سایت‌ها، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و نرم افزارهای گوشی همراه به مخاطبان ارسال می‌گردد. این شیوه بازاریابی برای رونق کسب و کارها و آگاهی از برند، حیاتی به نظر می رسد. امروزه دیجیتال مارکتینگ به حدی محبوبیت و رواج پیدا کرده است که مردم برای شناخت محصولات، خدمات و برندها، بیشتر بر روی فضای مجازی متکی هستند و از آن به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای کسب آگاهی نام می‌برند. همین تعریف برای پی بردن به اهمیت دیجیتال مارکتینگ کافیست.
علاوه بر این به علت اینکه در دیجیتال مارکتینگ استراتژی‌های متنوع و مختلفی وجود دارد، می‌توانید خلاقیت زیادی برای معرفی کسب و کارتان داشته باشید و متناسب با بودجه تان روش بازاریابی خود را انتخاب کنید. از طرفی دیگر در دیجیتال مارکتینگ می‌توانید از ابزارهای تحلیلگر استفاده کنید و به وسیله آن، میزان موفقیت و نرخ بازگشت سرمایه ی خود را بسنجید و نقاط قوت خودتان را تقویت و نقاط ضعفتان را رفع نمایید.
یکی از مهمترین مزایای دیجیتال مارکتینگ این است که به وسیله آن می‌توانید به راحتی به مخاطبین مورد هدفتان دسترسی پیدا کنید و از شناخته شدن هر چه بیشتر بهره ببرید. همچنین در دیجیتال مارکتینگ از جدیدترین تکنیک‌ها از جمله سئو و SEM استفاده می‌گردد که این امر به پر بازدید شدن کمپین تبلیغاتی تان بسیار کمک می‌کند. این شیوه بازاریابی هم با گوشی همراه و تبلت سازگاری دارد و هم با کامپیوتر و لپ تاپ. علاوه بر همه این‌ها، دیجیتال مارکتینگ توانسته است همه محدودیت‌های زمانی و مکانی را از پیش روی صاحبان مشاغل و مشتریان بردارد و شما به عنوان ارائه دهنده محصولات و خدمات، در هر زمان و مکانی می‌توانید با مشتریان در ارتباط باشید و نیازهای آن‌ها را به راحتی رفع نمایید. همانطور که گفته شد دیجیتال مارکتینگ دارای شاخه ها و ابزارهای متعددی است که در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 

شاخه‌ های دیجیتال مارکتینگ در گیلان رشت

شاخه ها و حوزه های مختلف دیجیتال مارکتینگ عبارت است از:

  1. بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)

بازاریابی موتورهای جستجو یا SEM نوعی استراتژی بازاریابی اینترنتی است که از تکنیک‌های پولی برای نگه داشتن وب سایت در صفحه اول موتورهای جستجو استفاده می‌کند. این نوع بازاریابی اینترنتی، مشتریان بالقوه ای را مورد هدف قرار می‌دهد که به طور فعال در موتورهای جستجوی گوگل، بینگ، یوتیوب و غیره، به جستجو می پردازند. با گسترش و رواج روزافزون دیجیتال مارکتینگ، تبلیغات و بازاریابی در موتورهای جستجو به یکی از موثرترین روش‌ها برای ایجاد کلیک و جذب مشتری‌های بالقوه تبدیل شد. SEM از چندین ابزار و استراتژی برای پیشبرد اهداف خود کمک می گیرد که مهمترین آن‌ها عبارتند از سئو، گوگل ادز و لوکال سئو
سئو سایت: مفهوم سئو سایت در رشت به فرایند بهینه سازی موتورهای جستجو اشاره دارد. سئو می‌تواند کاری کند که به وسیله کلمات کلیدی در بالای صفحه نتایج جستجو قرار گیرید و بازدیدکنندگان فضای مجازی به سمت شما جذب گردند. در نتیجه میزان ترافیک ارگانیک وب سایت شما را افزایش می‌دهد و از این طریق می‌تواند به افزایش میزان فروشتان کمک شایانی کند. سئو می‌تواند بخشی از بازاریابی موتورهای جستجو باشد و در واقع سئو و SEM دو روی یک سکه هستند. از آنجا که دیده شدن اولین گام برای حفظ ارتباط ادامه‌دار میان صاحبان کسب و کار و مشتریان است، بنابراین استراتژی‌های قدرتمند سئو می‌توانند بر روی کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ تاثیر زیادی بگذارند.
گوگل ادز: گوگل ادز نیز یکی دیگر از ابزارهایی است که با SEM  ارتباط مستقیم دارد. گوگل ادز زیر شاخه موتور جستجوی گوگل است. نام سابق این پلتفرم گوگل ادوردز است. در حقیقت گوگل ادز بازاری است که شرکت‌ها و صاحبان مشاغل برای قرار گرفتن وب سایتشان در بالای صفحه نتایج حاضرند مبالغی را در آن هزینه نمایند. گوگل ادز یکی از مهمترین پلتفرم هایی است که در بازاریابی موتورهای جستجو به وفور مورد استفاده قرار می گیرد و بازدهی بالایی دارد. گوگل ادز به شما کمک کرده تا تبلیغاتتان سمت و سویی هدفمند پیدا کنند. از طرفی دیگر به جرات می‌توان گفت که یکی از محبوبترین پلتفرم های تبلیغاتی است که تا به حال عرضه شده اند.
لوکال سئو: لوکال سئو نیز یکی دیگر از استرتژی‌های بهینه سازی موتور جستجو است که به کسب و کارها کمک می کند تا  به صورت آنلاین از طریق نتایج جستجوی محلی، در دسترس مشتریان محلی قرار گیرند و زمانی که افراد به دنبال کلیدواژه‌های موردنظر در محدوده مکانی خاصی باشند در صفحه نتایج موتور جستجو دیده شوید. هر کسب و کاری که دارای موقعیت فیزیکی یا منطقه جغرافیایی باشد می‌تواند از SEO  محلی بهره مند شود. در حقیقت این استراتژی به کسب و کارهای محلی اجازه می‌دهد تا محصولات و خدمات خود را به راحتی و به سرعت به مشتریان محلی ارائه دهند.

 

2. بازاریابی محتوایی در گیلان

بازاریابی محتوایی یکی دیگر از مهمترین ابزارها و مفاهیم موجود در میان حوزه‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ است. بازاریابی محتوایی به پروسه ایجاد محتواهای ارزشمند و مرتبطی اطلاق می‌شود که هدف از آن جذب و درگیر کردن ذهن مخاطبین به کسب و کار شماست. امروزه خریداران و مشتریان بیش از هر زمان دیگری با سیلی از پیام‌های بازاریابی مواجه هستند که این امر باعث بی توجهی آن‌ها نسبت به این چنین پیام هایی می‌گردد. این هنر بازاریابی محتوایی است که با ایجاد و تولید محتوایی جذاب و مفید در چنین فضایی، همه چیز را به نفع خود تمام کند. بنابراین بازاریابی محتوایی از طریق تولید محتوای ارزشمند به حفظ و جذب مخاطبین کمک می‌کند. برای تولید یک محتوای موفق بایستی به این نکته توجه داشت که محتوای مورد نظر برای چه افرادی و با چه سطح دانش و آگاهی تولید می شود و قرار است در چه پلتفرم هایی منتشر شود. بازاریابی محتوایی می‌تواند در مخاطبین احساس اعتماد ایجاد نماید، به آن‌ها نسبت به برندتان آگاهی ببخشد، بازدیدکنندگان وب سایتتان را به لید و سرنخ تبدیل نماید و از طریق افزایش ترافیک در وب سایتتان، به شما کمک کند تا در موتورهای جستجو در رتبه بالاتری قرار گیرید.   

3. سوشال مارکتینگ 

سوشال مارکتینگ یا بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی نیز یکی دیگر از اجزای مهم دیجیتال مارکتینگ به حساب می آید و با توجه به اینکه اکثر افراد بخش اعظم زمان خود را در رسانه‌های اجتماعی سپری می‌نمایند، توانسته محبوبیت زیادی را به دست آورد. با توجه به اینکه شبکه‌های اجتماعی بازدیدکنندگان زیادی دارند، بدون شک می‌توان گفت که تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به منزله یک سکوی پرتاب به سمت شناخته شدن برند و افزایش آگاهی و شناخت نسبت به برند، محصولات و خدماتتان عمل کند. همچنین یکی از مزایای سوشال مارکتینگ این است که به تقویت روابط کاربران می انجامد و از جهتی به علت اینکه همیشه محتواها توسط کاربران اشتراک گذاری می‌شوند، به نحوی با انجام سوشال مارکتینگ می‌توان از مزایای بازاریابی ویروسی نیز بهره برد. با این حساب جذب آسان مخاطب در بسترهای اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی، چیزی است که همه صاحبان مشاغل و کسب و کارها به دنبال آن هستند. در این بین مدیریت شبکه‌های اجتماعی و تحلیل داده‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است.

4. تبلیغات کلیکی در گیلان رشت

تبلیغات کلیکی نوعی بازاریابی اینترنتی است که در آن تبلیغ کنندگان بابت هر بار کلیکی که بر روی تبلیغاتشان انجام می گیرد، بایستی هزینه‌ای را پرداخت کنند. بسیاری از کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ از این استراتژی سود می‌برند. بازاریابی کلیکی انواع مختلفی دارد که در ادامه به بررسی چند مورد از آن‌ها می پردازیم.
  • تبلیغات بنری: تبلیغات بنری یک از اولین استرااتژی هایی است که در مفاهیم بازاریابی و بازاریابی اینترنتی ظهور یافت. تبلیغات بنری معمولاً به شکل یک بنر در قالب متن، ویدئو، تصویر و... در وب سایت به کاربران نمایش داده می‌شود که کاربران با کلیک بر روی آن به وب سایت تبلیغ کننده هدایت می‌شوند. این بنرها معمولاً از جذابیت بصری برخوردارند و از این طریق بازدیدکنندگان را جذب می‌کنند. از دیگر مزایای تبلیغات بنری این است که میزان آگاهی از برندتان را افزایش می‌دهد و امکان هدفگیری مجدد را برایتان فراهم می‌کنند. همچنین بسیار هدفمند بوده و فضای زیادی برای به کارگیری خلاقیت در آن وجود دارد.
  • تبلیغات همسان: تبلیغات همسان به آن دست از تبلیغاتی گفته می‌شود که با ظاهر، عملکرد، ساختار و فرمتی که قرار است در آن ظاهر شود، تطابق دارد. همین امر باعث می‌شود که بازدیدکنندگان به اینگونه پست‌ها به چشم تبلیغات نگاه نکنند و از آن غافل نگردند.
  • ریتارگتینگ یا هدف گیری مجدد: تلاش برای جذب افرادی است که به وب سایتتان مراجعه کرده اند اما بدون هیچ خریدی از آن خارج شده اند. شما از طریق آنالیز و تحلیل داده‌ها می‌توانید مخاطبین مورد هدفتان را شناسایی و پروژه دیجیتال مارکتینگ خود را به ثمر بنشانید.
دنیای دیجیتال مارکتینگ به اندازه‌ای که هیجان برانگیز است، به همان میزان پیچیده و وسیع است و تنها در صورتی که افراد متخصص و کاردان در کنارتان باشند می‌توانید از مزایای بی شمار آن برای کسب و کارتان سود ببرید. آژانس دیجیتال مارکتینگ شهرآرا می‌تواند بهترین همراه شما در این مسیر باشد؛ چراکه ما با بهره گیری از دانش و خلاقیت جوانانِ باتجربه، نگاهی ویژه و متفاوت به نیازهای کسب و کارتان داریم. با ما، خود و برندتان را به بهترین شکل به دنیا معرفی کنید و بدرخشید.با شهرآرا بیشتر دیده شوید.
 
برای دیدن پروژه های تیم شهرآرا به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.