0
مقاله

۱۶ آبان ۱۳۹۵ - مقاله
در بازاریابی شبکه های اجتماعی اشتباه نکنید!

در این‌جا برخی اشتباهات ساده در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی را معرفی می‌کنیم تا از انجام آنها جلوگیری کنید:

1- نداشتن استراتژی رسانه‌های اجتماعی

بدون داشتن یک استراتژی مناسب، ارتباطاتی از هم‌ گسیخته و سر در گم شکل می‌گیرد. باید یک‌ صدای متمایز، اهدافی قابل‌ اندازه‌گیری، سیاستی درست و یک تقویم انتشار محتوا داشته باشید.

بدون این‌ موارد فقط کورکورانه در رسانه‌های اجتماعی محتوا ارسال خواهید کرد و سرمایه‌ برندتان را کاهش خواهید داد. یک استراتژی رسانه‌های اجتماعی مشخص شما را در مسیری قرار می‌دهد که در آن محتوای جذاب و مفیدی ارائه دهید که به‌یادماندنی باشد.

2- ایجاد حساب کاربری در بسیاری از رسانه‌های اجتماعی

از ثبت‌نام در همه رسانه های‌ ‌اجتماعی، خودداری کنید. مهم است که در بیش از یک مکان حضور داشته باشید اما اگر در یک رسانه، ماهر عمل کنید خیلی ساده‌تر و مؤثرتر است تا اینکه بخواهید سریعاً به رسانه‌ های اجتماعی دیگری وارد شوید. اگر برای حضور در Facebook، Twitter، Pinterest، YouTube ، Instagram، Vimeo، LinkedIn، Google+، Slide share، Snapchat و ارسال یادداشت در همه‌ آنها عجله دارید مانند کسی خواهد بود که نمی‌داند چه‌کار می‌کند.

در نهایت اگر نتوانید زمان و انرژی مناسب را به همه‌ این رسانه‌های اجتماعی اختصاص دهید و مجبور شوید بعضی از آنها را کنار بگذارید اعتماد مخاطبانتان را از دست خواهید داد.

3- پرداخت برای افزایش تعداد فالوورها

کمیت بر کیفیت برتری ندارد. هدف، باید ایجاد روابط واقعی با مشتریان به‌جای تمرکز بر روی تعداد آنها باشد.

آیا شما واقعاً می‌خواهید پیدا کردن هواداران واقعی خود را با خریداری فالوور در رسانه‌های اجتماعی به خطر بیندازید؟ چه تصوری در مورد صداقت شما به وجود خواهد آمد؟ این کار به برند شما ضرر خواهد رساند و به‌ احتمال‌ زیاد اثرات منفی روی آن خواهد داشت.

4- استفاده اشتباه از هشتگ ها

استفاده از هشتگ در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی به قابلیت دیده شدن برند شما و آنچه برای ارائه دارد فوق‌العاده کمک خواهد کرد اما استفاده زیاد از هشتگ‌ها برای مخاطبان آزار دهنده خواهد بود. استفاده از آنها را محدود کنید و مطمئن شوید به آنچه که در حال تلاش برای برقراری ارتباط با فالوورهای خود با آن هستید مربوط می شوند.

5- صحبت کردن زیاد در مورد برند خودتان و نه هیچ‌ چیز دیگر

حساب‌ رسانه‌های اجتماعی شما نباید حاوی جریان بی‌پایانی از محتوا تنها در مورد خودتان باشد. این درست است که شما در حال تلاش برای ترویج محصولات یا خدمات خود هستید اما علاوه بر آن لازم است محتوایی را به اشتراک بگذارید که درباره شما باشد با اینکه توسط شما ایجاد نشده باشد.

6- غفلت از بازخوانی

املا و دستور زبان غلط و درهم می‌تواند تمام تلاش‌های شما را بی‌اثر کند و اعتبار شما را کاهش دهد.

غلط‌گیری کار شما می‌تواند چالش‌برانگیز باشد اما بخشی مهم از ایجاد یک تأثیر مثبت بر مخاطبان شما است.

7- به اشتراک‌گذاری بیش‌ از حد در یک دوره کوتاه از زمان

انتشار محتوا یکی پس از دیگری در عرض چند دقیقه می‌تواند فالوورهای شما را بیزار کند. هدف شما باید به اشتراک گذاشتن محتوا به‌ صورت پیوسته و گسترش آنها باشد.

شبکه های اجتماعی ابزاری قدرتمند در جهت برندسازی و رساندن هر نوع پیام در رابطه با محصول شما به مخاطبانتان است، استفاده درست از این ابزار منجر به افزایش مشتری و سود بیشتر و استفاده غلط از آن منجر به نابودی برند شما خواهد بود.

گردآورنده: رحمتی