امروزه هویت نام تجاری همانند سرمایه برای سازمان و محصولات آن ارزش می آفریندنشان تجاری هر سازمان،تعیین کننده منشا و مرجع یک محصول و در نهایت کیفیت آن می باشد.هرچه یک برند در معرفی محصولات خود به گروه مخاطبان هوشمندانه تر عمل نماید، نسبت به سایر رقبایی که همان محصولات ویا خدمات مشابه را ارائه می نمایند،می تواند در ذهن مشتری ایجاد رجحان و یا برتری نماید.

در واقع، برند یا همان نام تجاری ، واژه،نشانه،طرح و یا ترکیبی از اینها،تصویری با کیفیت از کسب و کار شماست.

طراحی هویت چیست؟

یکی از نقش‌های اصلی «برند» یا «تأثیر سازمانی» هر شرکتی را هویت آن شرکت بازی می‌کند. هویت یا «تصویر» شرکت از مواد بصری متعددی ساخته می‌شود:. لوگو (نماد کل هویت و برند). اوراق اداری (سربرگ، کارت ویزیت، پاکت، غیره). ابزار بازاریابی (بروشور، تراکت، کتاب و وبسایت). محصول و بسته‌بندی (محصول فروشی و بسته‌بندیای که با محصول ارائه می‌شود). طراحی پوشاک (لباسهای واقعی که کارمندان به تن می‌کنند). طراحی تابلوها (برای فضای داخلی و خارجی). پیامها و اقدامها (پیامهایی که از طریق راههای ارتباطی مستقیم یا غیر مستقیم مخابره می‌شوند). سایر انواع ارتباطات (صدا، بو، لمس‌کردنی‌ها و ). هر چیز تصویری که در حکم نماینده‌ی شرکت باشد. (مثلاً تقویم، ساعت، قلم  و...)

همه‌ی این چیزها هویت را می‌سازند و همان چیزی هستند که شما را از رقیبان شما جدا میکند .یکی از بهترین و قدرتمند ترین ابزارها جهت رقابت در بازارامروز،داشتن برندی قوی است که جز در سایه فعالیتهای منسجم و هدفمند بازاریابی حاصل نمی گردد.

آنچه که سازمانها برای تبدیل نام تجاری خود به عنوان برندی قوی و قاطع که بتواند مشتریان را جذب و حفظ نماید،نیاز دارند شامل طی مراحل ذیل می باشد

شناسایی دقیق جایگاه برند، ایجاد خلاقیت و نوآوری، برنامه ریزی و اجرای برنامه های بازاریابی برند، سنجش و تأثیر نحوه عملکرد برند و مشاوره و نظارت بر تداوم روند توسعه برند

گروه تخصصی شهرآرا با در اختیار داشتن نیروی انسانی کارآمد،خلاق و متخصص در حوزه برندینگ و تبیین و تدوین استرارتژی برند بر اساس چشم انداز برند و بهره گیری از اصول متمایز سازی و جذب مشتری، به مشاوره و ارائه برنامه جامع مدیریت استراتژیک برند برای سازمانها و مراکز می پردازد.